Xperience Golden Sandy Beach

9.2Fremragende1152 anmeldelser
Dusti Road, Ras Umm Sid, Sharm el-Sheikh, Egypten
fra478 DKK/nat

Oplysninger om Indkvartering

Lokation

Fra Xperience Golden Sandy Beach i Sharm El Sheikh er der kun få skridt til Det Røde Hav og 2 min. kørsel til Sharm Gamle Bydel. Dette hotel ved stranden ligger 7,3 km fra Naama Bugt og 4,7 km fra Ras um Sid.

Restaurant

Nyd et måltid på restauranten, eller køb en snack på dette hotels kaffebar/café. Tørstig? Sluk tørsten ved enten baren/loungen, strandbaren eller baren i poolen.

Værelser

Føl dig hjemme i et af de 16 aircondition-afkølede værelser, der indeholder gratis produkter i minibaren og LCD-tv. Et tv med satellitkanaler sørger for underholdningen. Badeværelserne har bruser og hårtørrer. Faciliteter inkluderer telefoner samt pengeskabe og kaffe-/temaskiner.

Andre oplysninger

Du kan lade dig selv forkæle med massage på stedet eller nyde rekreative faciliteter, såsom en privat strand. Dette hotel tilbyder desuden gratis trådløs internetadgang og concierge-tjenester.

Gæsterne har blandt andet adgang til en døgnåben reception, bagageopbevaring og et pengeskab i receptionen. Lufthavnstransport tur-retur er til rådighed mod et tillægsgebyr (døgnet rundt), og gratis selvstændig parkering findes desuden på stedet.

Vis mere

Faciliteter

  • Gratis wi-fi
  • Gratis parkering
  • Adult only
  • Bar
  • Dykning (ekstra gebyr)
Vis alle

Fly + hotel

  • Hotel
  • Henrejse og returfly
  • Mulighed for total beskyttelse
  • Mulighed for book nu, betal senere

fra3.577 DKK p.p.

for 2 nætter

Kun hotel

  • Hotel

fra478 DKK per nat

Lignende overnatningssteder

Med faciliteter Xperience Golden Sandy Beach

Mest populære

  • Gratis wi-fi
  • Gratis parkering
  • Adult only
  • Bar
  • Dykning (ekstra gebyr)
  • Overvågningskamera på fællesområder
  • Daglig rengøring
  • Bagageopbevaring
  • Aircondition

Internet

  • Gratis wi-fi
  • Internetservice
  • Wi-fi
  • Wi-fi tilgængeligt på alle områder

Parkering

  • Gratis parkering
  • Parkering
  • Parkering på stedet
  • Privat parkering

Kun for voksne

  • Adult only
  • Kun voksne

Mad & drikke

  • Bar
  • Dagligvarelevering (ekstra gebyr)
  • Frugt
  • Morgenmad på værelset
  • Solterrasse

Aktiviteter

  • Dykning (ekstra gebyr)
  • Massage (ekstra gebyr)
  • Snorkling (ekstra gebyr)
  • Underholdnings-team
  • Vandsportsfaciliteter på stedet (ekstra gebyr)
  • Windsurfing (ekstra gebyr)

Medier & teknologi

  • Overvågningskamera på fællesområder
  • Overvågningskamera udenfor overnatningsstedet

Rengøringsservice

  • Daglig rengøring
  • Strygning (ekstra gebyr)
  • Tøjvask (ekstra gebyr)

Receptionsservice

  • Bagageopbevaring
  • Døgnåben reception

Generelt

  • Aircondition
  • Brandslukkere
  • Have
  • Havemøbler
  • Ikkeryger-værelser
  • Liggestole
  • Lufthavnstransport
  • Lufthavnstransport (ekstra gebyr)
  • Mulighed for faktura
  • Nøgleadgang
  • Parasoller
  • Privat strand
  • Røgalarmer
  • Rygmassage
  • Særskilt rygezone
  • Sikkerhedsvagt døgnet rundt
  • Strand
  • Terrasse
  • Transport (ekstra gebyr)
  • Transportservice
  • Tyverialarm
  • Udendørs pejs
  • Værdiboks
  • Varme

Ofte stillede spørgsmål om Xperience Golden Sandy Beach

Hvad er tidspunktet for indtjekning og udtjekning på Xperience Golden Sandy Beach?

Indtjekning: 14: 00 til 18: 00
Udtjekning: indtil 12: 00

Hvor langt ligger overnatningsstedet fra lufthavnen?

Dette overnatningssted ligger 16.72km fra Sharm el Sheikh International lufthavn.

Accepterer Xperience Golden Sandy Beach at kæledyr medbringes?

Nej, Xperience Golden Sandy Beach accepterer ikke at kæledyr medbringes.

Hvilken annulleringspolitik har Xperience Golden Sandy Beach?

Politikker for annullering og forudbetalinger varierer afhængigt af indkvarteringstype. Tjek, hvilke betingelser der gælder for hver mulighed, når du foretager dit valg.

Har du andre spørgsmål?

Du kan kontakte os via afsnittet Hjælp

Sikker betaling